Örnekalan Köyü Resmi Web Sitesi

Güneşi Yakalayacağız..Güneşi Yakalayacağız.. - 19.01.2011 12:09:52

GÜNEŞİ YAKALAYACAĞIZBu sav bir iddianın adı ise, hep birlikte bu iddialı çıkışın arkasında olacağız, olmalıyız da, Sevgili Örnekalanlılar.

Gönlümüzü ortaya koyup bir Türk gibi başlayıp bir İngiliz gibi de bitireceğiz. Hep birlikte, beraberce , kardeşce.

Bu birlik ve beraberliğimizin yarattığı hazzı da yine hep birlikte paylaşacağız.

Yöresel kültürlerin yaşadığı ve yaşatıldığı mekanlar, elbette ki, bu tür çalışmaların yürütüldüğü kültür ve dayanışma dernekleridir. Örnekalan Köyü Güzelleştitme ve Kalkındırma Derneği de böyle bir yer.

Biz böyle bir oluşumun sevk ve yönetiminde rol alanların performanslarını önemserken, kendimizi de bu olgunun dışında düşünemiyoruz, düşünmemeliyiz Sevgili Örnekalanlılar.

Kültürel değerlere hizmet etmeyi görev edinmş olan kuruluşların varlık nedenleri hep aynı olsa da yapılan çalışmaların sonucunda ortaya konulan başarıların altında daima özverili gayretlerin yattığını bimem söylemelimiyiz.

22 Kasım 2008 tarihli derneğin yemekli toplantısında daha henüz yeni oluşturulan Enver Bahçekapılı başkanlığındaki iradenin neleri başarabileceği yolundaki inanç ve iddialarını görmüş olmamız, bize bu şekildeki bir iddialı başlığı kullanma iznini vermiştir. Ama ne varki bizleri de böyle bir arenada bekleyen bir takım görevlerin ver olduğunu unutmamalıyız.

Bir elin nesi var, iki elin sesi var diyerek bu yeni yönetimindeki arkadaşlarımıza destek vermek adına kollektif anlayışımızı ortaya koymamız gerekmektedir, Sevgili Örnekalanlılar.

Bu sahiplenme duygusuyla yöresel kültürümüze ait değerlerin yüceltilerek daha da iyi noktalara taşınacağına tüm içtenliğimizle inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni dönemde görev üstlenmiş olan arkadaşlarımıza başarı dileklerimizi iletirken siz Sayın Örnekalanlılarda saygılarımızı sunuyoruz.Yılmaz Tunç

Avcılar

23.11.2008
YAZARLARIMIZ

Anketler

Hangi etkinlikleri yapmamızı istersiniz?
 Tiyatro ve sinema gösterimi
 Kemençe ve horon günü
 Piknik
 Tarih ve kültür gezisi


Duyurular

Önemli !
Lütfen dernek üye aidatlarınızı ödeyiniz. Dernek faaliyetlerinin yürütülmesi aidatlarla mümkündür....

Bilgi
İstek, Öneri ve Şikayetleriniz için...

Lütfen Sitemize Üye Olunuz
Lütfen Sitemize Üye Olunuz...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Multimedya


Köyde Hava Durumu

Örnekalan Köyü

Müzik